روش های جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ؟ ,

menuordersearch
irankabl.com
۱۳۹۷/۱۲/۱۸ شنبه
(0)
(0)
روش های جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ؟
روش های جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ؟

 

علت داغ شدن لپ تاپ چیست؟چند راهکار


هنگامی که شما به مدت طولانی از یک دستگاه اعم از موبایل ، کامپیوتر ، هارد ، لپ تاپ و... استفاده می کنید وقتی دستتان را بر روی دستگاه می گذارید احساس داغی می کنید و گاهی اوقات آنقدر داغ می شود که یک لحظه نگران می شوید که دستگاهتان آتش نگیرد یا نسوزد!! به همین علت بر سبب شدیم تا برای یکی از دستگاه هایی که معمولا زیاد داغ می شود و بیشتر کاربران علت داغ شدن آن را می پرسند جویا شویم. موضوعی که می خواهیم در موردش صحبت کنیم علت داغ شدن لپ تاپ و راه کارهایی برای جلوگیری از داغ شدن آن می باشد.

 

علت_داغ_شدن_لپ_تاپ

 

 


حال جزئی تر بخواهیم نگاه کنیم به این قضیه اصلی ترین دلیلی که می توانیم پیدا کنیم فاصله قطعات استفاده شده در لپ تاپ است زیرا قطعاتی که در کامپیوتر استفاده می شود در لپ تاپ هم استفاده می شود و چون کیس کامپیوتر بزرگ تر است و قطعات با کمی فاصله از یکدیگر قرار می گیرند درصد داغی کمتری نسبت به لپ تاپ ها دارند ولی لپ تاپ ها به دلیل حجم کمتری که دارند قطعات با فاصله کمتری از یکدیگر قرار می گیرند در نتیجه از حساسیت بالایی برخوردار است و سریع داغ می شود.
علت دیگری که بررسی کردیم پردازشگر است. وقتی سیستم عامل شروع به اجرا شدن می کند نیاز به قدرت پردازشگر دارد که این خود از دلیل داغ شدن و یا گرم شدن سیستم شما می شود، به همین علت است که از
فن ها استفاده می کنند تا با پخش هوا گرما را بگیرد و نگذارد داغ شدن دستگاه باعث سوختن و یا خرابی قطعات شود و گاها به این دو علت است که باعث می شود لپ تاپ خاموش شود. 

 

 

راه کارهایی برای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ

 

روش_جلوگیری_داغ_شدن_لپ_تاپ

  • تمیز کردن درگاه های ورودی لپ تاپ و فن ها که باعث می شود گرد و غبار به داخل آن ها نفوذ کند. استفاده از کول پد ها که انواع مختلفی هم دارند و مانند یک تخته صاف و یا با پایه در زیر لپ تاپ قرار می گیرند و با فن هایی که در داخل این کول پد قرار می گیرد باعث می شود در هنگام کار با لپ تاپ دستگاه خنک بماند.
  • استفاده از نرم افزارهای عیب یابی برای فن ها که با استفاده از این نرم افزارها می توانید تشخیص دهید آیا فن شما درست کار می کند یا خیر در این صورت اگر فن شما درست کار نکند و خراب باشد باعث داغ شدن لپ تاپ و حتی خرابی و خاموش شدن دستگاه می شود.
  • در بایوس لپ تاپ شما یک سری تنظیماتی وجود دارد که نشان می دهد دمای کجا زیاد است و فن ها در چه دمایی می توانند سریع تر به کار خود ادامه دهند پس کنترل کردن و آپدیت کردن بایوس به خنک نگه داشتن دستگاه کمک ی کند.
  • از گذاشتن لپ تاپ بر روی پا و یا در مکان هایی که به شدت گرم هستند نیز خود داری کنید.
  • همچنین می توانید از نرم افزارهای کنترل دما برای لپ تاپ استفاده کنید این کار باعث می شود که متوجه شوید چه کارهایی دمای لپ تاپ شما را افزایش و یا کاهش می دهد.

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
ستون اول
صفحه اصلی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

telegramaparat

دفتر فروش : تهران-چهارراه ولیعصر - مجتمع ابریشم - واحد 806
تلفن : 66476831
همراه : 09123454117