تفاوت کابل های hdmi ? ,

۱۳۹۶/۶/۱۱ شنبه
(0)
(0)
تفاوت کابل های hdmi ?
تفاوت کابل های hdmi ?
تفاوت کابل های hdmi در چیست ؟

معمولا برای خریداران و مصرف کننده های کابل hdmi چنین سوالی پیش می آید که : آیا واقعا این نوع کابل ها نسبت به قیمتشان با هم تفاوت دارند ؟

کابل hdmi صدا و تصویر دیجیتال را انتقال میدهد که با نام تکنولوژی TMDS شناخته میشود . با TMDS دو نسخه از یک دیتا روی دو سیم جداگانه ارسال میشود . با این روش خطاهای انتقال و تداخل امواج میتواند حذف شود . تمام کابل های hdmi جدید و قدیم ، چه گران و چه ارزان با همین تکنولوژی کار میکنند . پس در پایان فرآیند انتقال امواج ، یا یک سیگنال کامل و خوب خواهیم داشت یا هیچ سیگنالی به طور کلی نخواهیم داشت .

پایگاه CNET در این مورد اشاره میکند که : 
تصویر نمیتواند نویز بیش از حد ، رزولیشن پایین تر ، رنگ بدتر یا  تفاوت های دیگر در زمینه کیفیت تصویر داشته باشد .
به طور کلی یا همه چیز میتواند خوب و درست باشد  یا هیچ چیز درست نباشد .

پس بهتر است کابل ارزان تر بخریم ؟؟!!!

دقیقا نه  ، مواردی هست که پس از آگاهی از آنها ترجیح میدهید کابل hdmi گران تر را خریداری نمایید :

1- تفاوت ورژن ها : 
حتما در هنگام خرید متوجه پسوند ها یی با عنوان ورژن 1.4 - 1.3 و... شده اید ،  کابل های hdmi با توجه به ورژنشان از سرعت و پهنای باند بهتری بخوردارند که باعث میشود تصاویر 3D ، 4K و... را در ورژن های بالاتر ساپورت کنند.

2- کیفیت ساخت :
کابل های hdmi مثل تمام محصولات تولیدی از مواد اولیه و روش تولید خاص خودشان ساخته میشوند که انتخاب مواد و روش ساخت باعث بالا رفتن کیفیت و طول عمر محصول میشود . یک کابل hdmi خوب باید از کاندکتور و بدنه با کیفیت ساخته شده باشد و همینطور مواردی نظیر شیلد که باعث شود هم سرعت انتقال مطلوب باشد و همچنین تصویر منتقل شده هیچ گونه پارازیتی نداشته باشد . 
مطلب بسیار مهم دیگر که در ساخت کابل باید مورد توجه قرار گیرد کیفیت کاندگتور یا سرفیش است که اگر نا مرغوب باشد بعد مدتی دچار شکستگی و یا خمیدگی میشود.
 
 کابل اچ دی ام آی جنس خوب باید چه ویزگی هایی داشته باشد
کابل-hdmi-جنس-خوب
 کابل hdmi ورژن 1.4 چه تفاوتی دارد ؟
hdmi-cable-version-1.4
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده