چند اصول مهم در مورد شارژ کردن گوشی های هوشمند به مدت طولانی و هزینه برق مصرفی شارژرها ,

۱۳۹۷/۹/۲۶ دوشنبه
(0)
(0)
چند اصول مهم در مورد شارژ کردن گوشی های هوشمند به مدت طولانی و هزینه برق مصرفی شارژرها
چند اصول مهم در مورد شارژ کردن گوشی های هوشمند به مدت طولانی و هزینه برق مصرفی شارژرها

 

چند اصول مهم در مورد شارژ کردن گوشی هوشمند به مدت طولانی ( شب تا صبح ) و هزینه برق مصرفی شارژرها

 

شاید این سوال برای شما پیش بیاد هنگامی که شارژر به برق وصل است آیا برق زیادی مصرف می کند ؟ یا حتی اگر شارژر وصل باشد ولی گوشی به شارژر نباشد باز مصرف برق دارد ؟ 
یا اینکه وقتی گوشی شما به مدت طولانی به برق وصل است مثل شارژ کردن گوشی در هنگام شب و تا صب که بیدار می شوید از برق می کشید، آیا باعث خرابی و یا اشکال در باتری گوشی شما می شود؟ یا مدت زمان شارژ گوشی چقدر است؟  در ادامه پاسخ اینگونه سوالات را خواهیم گفت با ما همراه باشید.

 

مدت-زمان-شارژ-گوشی


امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه موبایل ، تبلت ، لپ تاپ ، کامپیوتر و... شاهد انواع پیشرفت ها مانند شارژر های بی سیم ، انواع شارژرهای Android ، iphone و... هستیم این شارژر ها زمانی که به برق هستند چقدر ممکن است برق مصرف کنند ؟
به عنوان مثال اگر دستگاهی 1000 وات مصرف برق داشته باشد و یک ساعت تو برق باشد در حدود 1 کیلووات ساعت است ولی اگر دستگاهی مصرف برق آن 100 وات باشد حدود 10 ساعت زمان می برد تا 1 کیلووات ساعت مصرف برق داشته باشد.

 

میزان-مصرف-برق-شارژر-موبایل


حال اگر شارژر به برق باشد ولی هیچ وسیله ای به برق نباشد با این حال باز هم برق مصرف می کند.هرچند مقدار مصرف کم باشد ولی باز هم مصرف برق دارد. بر اساس آزمایشات و اطلاعات به دست آمده توان مصرفی شارژر کردن گوشی آیفون در ماه حدود 130 وات است که برق مصرف می کند.
به زبان ساده تر بخواهید متوجه بشوید که آیا وصل بودن شارژر به برق هزینه آنچنانی که نگران باشید و بخواهید مدام شارژر را از برق بکشید و دوباره وصل کنید ندارد.با این حال امروزه با پیشرفت تکنولوژی اکثر مردم از تلفن همراه استفاده می کنند و اگر بخواهیم به طور دقیق نگاه کنیم به این موضوع می فهمیم که همه این موبایل ها شارژر دارند اگر مصرف برق همه ی این شارژر موبایل ها را جمع کنیم خیلی زیاد می شود و برق زیادی از طریق شارژر موبایل استفاده می شود پس توصیه می کنیم هنگام کار نکردن از موبایل خود شارژر را از برق بکشید.

 

توان-مصرفی-گوشی-آیفون

 

وصل کردن موبایل به برق در مدت زمان طولانی 


 اینکه گوشی هوشمند تلفن همراه شما به مدت طولانی مثلا 6 ، 10 ساعت و یا بیشتر به برق باشد مخصوصا هنگام شب تا صبح و اینکه چه مشکلی برای موبایل و یا خرابی باتری می شود یا خیر سوال خیلی از استفاده کنندگان از موبایل می باشد. در جواب باید بگوییم که در گذشته وقتی چند ساعت موبایل شما به برق بود گوشی و باتری داغ می کرد و ممکن بود هنگ کند و به موبایل آسیب می زد و حتی گاهی باعث باد کردن و آتش گرفتن باتری نیز می شد.

 

علت-باد-کردن-باتری-گوشی

Old-phone-battery

 

 

 

 

 

 

ولی امروزه با هوشمند شدن دستگاه ها مخصوصا در زمینه موبایل خیلی از مشکلات از این قبیل برطرف شد به این صورت که وقتی باتری به 100 درصد شارژ رسید گوشی هوشمند به طور خودکار فرآیند شارژ را قطع می کند و از شارژ شدن جلوگیری می کند و نمی گذارد موبایل و یا باتری داغ بماند و دیگر می توانید دیگر نگران این موضوع نباشید.
Shane Broesky که بنیانگذار یک شرکت لوازم جانبی در زمینه شارژر ها می باشد می گوید: اگر موبایل را از شب تا صبح در شارژ قرار می دهید مشکل و آسیبی به دستگاه وارد نمی کندزیرا نسل جدید تلفن همراه هوشمند می باشند. همچنین اضافه می کند که یک نوع باتری به نام باتری لیتیومی یونی ( Lithium battery ) است که وقتی دما بالا می رود به طور ضعیف کار می کند و باعث آسیب رساندن می شود.این مورد در مورد گوشی های جدید صدق می کند گوشی های قدیمی فاقد این نوع باتری می باشد و طبق توضیحاتی که داده شد شارژ کردن در مدت طولانی زود داغ می شوند و بتعث آسیب رساندن می شوند ولی در گوشی های هوشمند جدید اینطور نیست.
برای جلوگیری از داغ شدن باتری های لیتیومی یونی ، اگر موبایل شما دارای قاب می باشد می بایست موقع شارژ قاب گوشی را در بیاورید و بدون قاب شارژ کنید زیرا هنگام شارژ وقتی دمای گوشی بالا می رود قاب موبایل اجازه نمی دهد این دما خارج شود و مجدد گرما را به داخل دستگاه وارد می کند که این نوع خود اختلال ایجاد می کند پس بهتر است هنگام شارژ قاب پشت گوشی را در آورده باشید.

روش-صحیح-شارژ-باتری-موبایل

افزایش-عمر-باتری-لیتیو-یونی

 

بهترین توصیه هایی در مورد شارژ کردن گوشی های هوشمند و جلوگیری از خرابی دستگاه 

 

  • بهترین حالت ممکن برای باتری های لیتیوم یونی نگه داشتن شارژ آن ها بین 50 تا 80 درصد می باشد
  • تا حد امکان سعی کنید از شارژ 0 تا 100 درصد جلوگیری کنید تا طول عمر باتری بیشتر شود
  • یک عامل بسیار مهم برای شارژ کردن باتری گوشی هوشمند استفاده از لوازم جانبی با کیفیت بالا است
  • استفاده کردن از شارژرها و کابل هایی با کیفیت که با باتری موبایل شما همخوانی داشته باشد
  • همیشه سعی کنید گوشی هوشمندتان را خنک نگه ‌دارید

 

سایت Irankabl.com انواع محصولات در زمینه لوازم جانبی کامپیوتر را با کیفیت و قیمت مناسب و ضمانت گارانتی محصول ارائه می دهد.

 

تصاویر زیر دو نمونه از شارژر های اصلی و تقلبی را نشان می دهد و می توانید با این تشخیص شارژر ها را از هم بشناسید.

 

مقایسه-شارژر-اصل-تقلبی

 

تفاوت-شارژر-اصلی-تقلبی-ایفون

 

 

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده